Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Studio Sabrina

Služby masáže

Omlouváme se všem zákazníkům, z důvodů vážné nemoci masáže zrušeny.

Děkujeme za pochopení

 

Zdravotní masáž        

   Klasická zdravotní masáž je vhodná při únavě, zkrácení, ztuhnutí, poruchách výživy a křečovitém napětí svalů. Dále se využívá při bolestivých onemocněních páteře, degenerativních revmatických chorobách, mimokloubním revmatismu (postižení svalů, šlach a pouzder), vadách držení těla a deformacích páteře. Napomáhá při nemocech dýchacích cest, atonické zácpě, obezitě a cukrovce. Ulevuje při výhřezu meziobratlových plotének. Aplikuje se i po stavech dlouhodobého znehybnění (zlomeniny, luxace). V neposlední řadě má tato masáž kladný vliv na celkový psychický stav.

 

 Základní účinky:

                                                                                                            

* odstranění blokád a ztuhlostí

* zmírnění bolesti

* odbourávání stresu

* zlepšení krevního oběhu

* uvolnění napětí

 

 

 

Základní účinky:

 

* přenos tepla, pomáhá eliminovat bolest ve svalech

* posilňuje samoléčbu lidského těla

* zvyšuje vasodilataci

* rozšířením krevního řečiště ve svalových tkáních se zlepšuje cirkulace krve

* posílení  metabolismu

* zvýšená funkce lymfatického systému

* zvyšuje hloubku relaxace

* rehabilitace pooperační a posttraumatická

* uvolňuje svalové spazmy, zlepšuje detoxikaci

 

 

 

 

Kontraindikace masáží

 

Pokud trpíte některou z celkových kontraindikací, nemá smysl se na masáž objednávat. V případě částečné kontraindikace vždy informujte maséra před začátkem masáže!

 

Ačkoli je běžný účinek masáže na organismus positivní, existují určitá onemocnění či stavy, při kterých není možné masáž provádět nebo je třeba omezit masáž jen na některé části těla. Důvodem je skutečnost, že oslabený či nemocný organismus by nemusel masáž snášet dobře a mohlo by tak dojít ke vzniku určitých zdravotních komplikací nebo zhoršení stávajícího onemocnění.

 

 

Celkové kontraindikace masáže – kdy vůbec nechodit na masáž

* Horečnaté stavy

* Zánětlivá či infekční onemocnění celého organismu (chřipka, angína apod.)

* První trimestr těhotenství; ostatní stadia jsou kontraindikací pouze v případě   rizikového těhotenství

* Nádorová onemocnění – v době akutního průběhu nemoci a dále ještě 12 měsíců po doléčení

* Infekční kožní onemocnění celého těla

* Akutní pooperační a poúrazové stavy

 

 

Částečné kontraindikace – kdy na masáž přijít můžete, ale masáž bude nutné uzpůsobit speciálně Vašemu zdravotnímu stavu či vynechat určitou část těla

* Cukrovka

* Epilepsie

* Vysoký, nízký nebo kolísavý krevní tlak

* Onemocnění cév

* Křečové žíly (varixy) – není možné masírovat oblast jejich výskytu

* Akutní záněty svalů, šlach, kloubních pouzder – není možné masírovat postiženou oblast

* Kožní onemocnění (lokální) – pokud se jedná o infekční onemocnění (vč. bradavic), není možné na postižené části těla masáž provádět; u ekzémů, lupénky a dalších neinfekčních onemocnění kůže záleží na doporučení Vašeho ošetřujícího lékaře

 

Pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem,tak požádejte svého lékaře,zda vám masáž doporučí.

 

 

 

  

Rašelinový zábal doporučujeme použít při:

  • Chronických revmatických onemocnění

  • Artróze

  • Ekzémech

  • Mírných kožních zánětech a akné

  • Svalových kontrakturách


Účinky rašelinového zábalu:

  • Zmírňuje stavy napětí a stresu

  • Posiluje účinek potních žláz

  • Zlepšuje pohyblivost a prokrvení

  • Má detoxikační účinky

  • Stimuluje harmonizační reakce metabolismu

 

 

......................................................................................................................................................

 

čokoládový zábal:

Kakao v čokoládě obsahuje antioxidanty, aminokyseliny a minerály. Zabraňuje pronikání volných radikálů a má harmonizující a jemně stimulující účinek. Luxusní terapie pravou čokoládou má příznivý vliv na činnost srdce a podporuje detoxikaci. Obsah theobrominu v kakau je podobný kofeinu a ve svých účincích podporuje v lidském těle látkovou výměnu, antioxidanty působí proti stárnutí pokožky, vrátí kůži pružnost a pomáhá redukovat strie.
Masírováním pravou čokoládou se do těla uvolňují hormony štěstí – endorfiny, tím získáváte potřebnou vitalitu a životní energii. Při masáži dochází k vyhlazení a dlouhodobé regeneraci pokožky.


 

Čokoládové zábaly nedoporučujeme používat těhotným ženám, lidem trpícím kožními infekcemi, ekzémy, alergiemi či záněty.

 

Čokoládový zábal:

Čokoládový zábal je pokušením pro všechny, kteří vyhledávají luxus a báječnou relaxaci v jednom. Tato zkrášlovací procedura se zakládá na využití výjimečných vlastností čokolády, které byly známy již před dvěma tisíci lety. Lidé ji používali jako zdroj dobré nálady a prostředek k omlazení pokožky. Dnes nadto víme, že čokoláda patří do skupiny antioxidantů a kakao v ní obsažené zabraňuje vstupu volných radikálů do organismu. Čím vyšší podíl kakaa čokoláda obsahuje, nejlépe 80 % a více, tím lépe. Podle některých vědeckých studií má dokonce schopnost snižovat riziko vzniku rakoviny kůže, v každém případě však výrazně působí proti stárnutí.

Čokoládové zábaly jsou skvělým zážitkem pro všechny milovníky čokolády a dokonalé péče o tělo. Přináší relaxaci, uvolnění svalů a svěží vzhled pokožky. Je vhodná zejména pro ženy, jež trápí celulitida či strie a jiné nerovnosti pokožky, které účinně vyhlazuje. Neopomenutelný přínos je také detoxikace celého těla díky vitamínům, aminokyselinám a minerálům vstřebávajících se z čokolády přes pokožku. Zázračná moc čokolády se projevuje navíc:

• zlepšením nálady a antistresovým působením, což je způsobeno uvolňováním endorfinu a serotoninu v mozku, takzvaných hormonů štěstí

 hořčík v čokoládě ovlivňuje bolesti hlavy, soustředění, správnou činnost nervů, působí proti stresu a zánětům

• flavonoidy, antioxidační látky v čokoládě, zpevňují a regenerují cévy, čímž omezují vznik srdečních onemocnění

 

KOKOSOVÝ OLEJ BIO

Využití v péči o pokožku
Přestože většinou se kokosový olej nabízí vysoce rafinovaný (někdy bývá označován jako destilovaný, řídký nebo lehký kokosový olej), Nobilis Tilia vám nabízí skutečný panenský kokosový olej v BIO kvalitě. Lisuje se z usušené bílé dužniny kokosového ořechu ve formě kokosového „másla“, které při styku s pokožkou taje. Abychom mohli kokosový olej lépe využít pro masáže, smíchali jsme jej s malým množstvím BIO slunečnicového oleje. Kokosový olej osvědčil výbornou skluznost a ještě krátce zůstává na pokožce. Pleť je po jeho aplikaci hladká a jemná, pokožku zvlhčuje a vytváří na ní ochrannou vrstvu. Velmi dobře se míchá s éterickými oleji, vyzkoušejte zejména některé sladké květové vůně pro dokonalý efekt exotické masáže. Hodí se jako součást hydratačních olejů pro suchou, citlivou a jemnou pokožku. Protože je kokosový olej dobře přilnavý, používá se tradičně také jako regenerační prostředek na vysušené či poškozené vlasy.

Použití
Jemnou masáží vtírejte do pokožky místo pleťového mléka nebo krému. Doporučené kulinářské
Použití je pro přípravu cukrovinek, zálivek, exotických omáček a všude tam, kde se uplatní jemná kokosová chuť a vůně.


Tip pro zdravou výživu
Jedná se vlastně o kokosové „máslo“, které je v panenském stavu bílé a tuhé a taje při 25°C. Proto je pro snazší využitelnost smíchán s malým množstvím BIO slunečnicového oleje. V případě zatuhnutí zahřejte před
Použitím v teplé vodní lázni. Olej má jemnou kokosovou chuť a výborně se hodí na přípravu cukrovinek a jiných pochutin. Jedná se o tuk silně nasycený, neměl by se tedy konzumovat ve větším množství.
Složení ve 100 g: BIO kokosový olej 70 g, BIO slunečnicový olej 30 g. Průměrné výživové hodnoty ve 100 g: Energie: 3660 kJ / 890 kcal; Tuky 100 g, z toho Nasycené mastné kyseliny: 69 g, Mononenasycené: olejová 11,4 g, Polynenasycené: 25 g z toho linolová (omega-6) 19,1 g, linolenová (omega-3) 5,9 g, Bílkoviny: 0 g, Sacharidy: 0 g, Soli: 0 g.


Složení

 

ÉTERICKÝ OLEJ SKOŘICE, KŮRA

Popis:

Intenzivní, teplá, kořenitá vůně. Silně prohřívá a posiluje srdeční činnost (únava, chlad, krátkodechost, angina pektoris), dýchání (časté a chronické obtíže, oslabená imunita), trávení, na močovopohlavní infekce, vyčerpání a depresi. Nepoužívejte na hypersensitivní, poškozenou  či nemocnou pokožku, při vysokém krevním tlaku a pro děti do 30 měsíců.

 

 

 

 

 Těhotenská masáž

Ulehčuje těhotenství i porod

Masáže pro těhotné představují prospěšnou a uklidňující terapii, zmírňující nepříjemné fyzické pocity, k nimž v těhotenství dochází. Minimalizují vnější známky napjaté kůže, zmírňují zachycování tekutin v těle, uvolňují stres a napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností. S rostoucím bříškem je nadměrně namáhána páteř i okolní svalstvo zejména v křížové oblasti, což má za následek bolesti zad. Odstraňovat napětí ve svalech v celé oblasti zad a šíje je možné jemnými hmaty, které svalstvo uvolňují a prokrvují. K podpoře krevního oběhu, snižování možnosti otoků, křečí a k prevenci křečových žil, se používají hladké a plynulé hmaty v oblasti kotníků, předních partií lýtek a stehen. Jemná masáž bříška je velmi uklidňující pro maminku i její dítě a pomáhá zmírňovat pocity napětí v těchto partiích. Těhotenská aroma-masáž usnadňuje adaptaci na změny v těle matky a pomáhá odstranit únavu a stres.
Zvláštností této masážní techniky je to, že působí jak na ženu, tak na dosud nenarozené dítě. Maminka se během masáže naladí na své miminko, představuje si je, dívá se mu do očí, usmívá se na ně a je jí dopřáno prožít okamžiky propojení života dvou bytostí. Tato forma prenatální komunikace usnadňuje a urychluje vytvoření pevné vazby mezi matkou a dítětem po narození. Pravidelná masáž ulehčuje průběh těhotenství i porodu.
Éterické oleje používané v masážních směsích jsou voleny na základě aktuálních potíží ženy a rovněž podle stadia těhotenství. Mohou pomáhat např. při odstranění stresu či strachu z porodu, jsou ale také účinnými pomocníky při řešení problémů s otoky, které těhotenství často p


 

 

 

Medová masáž

Hluboce detoxikační účinky

Již po tisíciletí se med používá jako přírodní prostředek a to nejenom vnitřně, ale i ve formě masáží. Znali a využívali ji již staří Číňané, Arabové, Egypťané, Řekové i Římané. Medová masáž pomáhá proti stárnutí pleti, nádherně vyhlazuje pokožku. Pokožka je po masáži příjemně hladká a stimulované partie jsou jako tělíčko voňavého miminka.

Medová masáž odvádí nežádoucí škodliviny, které se v organismu hromadí z potravin, ovzduší, léků či kouření. Jemné hmaty a jejich směrování stimuluje akupunkturní body na zádech a podporuje vyplavování toxinů. Během masáže začne med obvykle měnit strukturu a proměňovat se v šedavou hmotu. Med je vhodné aplikovat rovněž na stehna a hýždě, protože pravidelnou masáží dochází k viditelnému úbytku celulitidy. Pokožka se hluboko vyživuje a regeneruje. Med rovněž velmi dobře působí na artrózy, revmatická onemocnění svalů a kloubů, kam ho lze rovněž nanášet, chronickou rýmu a deprese. Má léčivé a relaxační účinky.

Kontraindikace: alergie na med a včelí produkty.


 

 

TOPlist